مدرسه شهيد مطهري

 

 

دانش، گمشده مؤمن است . ( امام علي عليه السلام )
Gallery


# معرفي چند نشريه
# معرفي چند نشريه

Date:1396/1/25

ازمشکلاتي که در عرصه مطالعه نشريات فرهنگي و مذهبي در جامعه ما وجود دارد،درکنار عدم توزيع مناسب نشريات( که خود معضل بزرگي ست ) ، بايد عدم شناخت و عدم اطّلاع از چاپ و نشر نشريات خوب وبامحتوا را اضافه کرد.لذا به همين خاطر تعدادي از نشرياتي راکه در سطح عمومي وبارويکرد جوانان منتشر ميشود را بااندک توصيفي معرفي مي کنم. لازم به ذکراست اکثر مطالب اين نشريات حاصل زحمات جواناني متعهد مي باشد که سعي در ارائه تصويري زيبا و متقن از اسلام و انقلاب و مسائل فرهنگي ديني دارند. از دوستان هم خواهشمندم براي غني سازي اين پست، نظرات خودشان در مورد اين نشريات را ارائه دهند-همچنين اگر مجلّه هاي خوبي را مي شناسيد که در سطح کشوري توزيع مي شوند، با کمي توضيح معرفي کنيد.


 


 

1- امان :   http://mahdi313.org/

نشريه اي است که در زمينه مهدويّت با مخاطب عام به صورت ماهانه چاپ مي شود. چند شماره است که رويکرد پرمحتواتر و خوبي راشروع کرده اند-اين نشريه ازنشريات موسسه مهدويّت قم با مسئوليّت حاج آقا قرائتي است.


 

2- ديدارآشنا http://didar.nashriyat.ir/

نشربه اي است که براي مخاطب نوجوان به صورت ماهانه منتشر مي شود.اين مجلّه هم که به صاحب امتيازي دکتر علي مصباح مي باشد،از نشريات موسسه امام خميني (ره) قم است.اين ماهنامه هم با پرونده هاي موضوعي در مورد مسائل نوجوانان کار خود راادامه مي دهد.


 

3- خانه خوبان : http://khanekhoban.nashriyat.ir

نشريه اي براي مخاطب عام خصوصا خانواده هاست که به صورت ماهنامه ارائه مي شود.اين مجلّه هم که از نشريات موسه امام خميني (ره)قم با مديريت آيه الله مصباح يزدي مي باشد،سعي در ارئه مطالب کاربردي در راستاي ايجاد خانواده ديني دارد.


 

4- فرهنگ پويا : http://f-puya.ir/

اين فصل نامه هم ازسري نشريات موسسه امام خميني(ره)قم مي باشد.البتّه اين مجلّه را مي توان جزو نشريات تخصصي نام برد که هر شماره به يک موضوعي مي پردازد.نويسندگان اين فصل نامه که بيشتر پرونده هايي با موضوعات معرفتي فرهنگي با چاشني مسائل روز و سياسي مي نويسند ،اکثرا مخاطبين خود را بين محققين جوان وانقلابي دنبال مي کنند.


 

5- پرسمان :http://porseman.net

اين ماهنامه هرچند پسوند دانشجويي را باخود دارد ولي براي همه اقشار قابل استفاده است.از ويژگي هاي اين نشريه که ازسوي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاهها توليد مي شود ،موضوعات مختلف آن و پاسخگويي به زبان ساده است.


 

6- راهrahmag.ir/

نشريه راه که به صورت ماهنامه وبعضا به صورت دوماهنامه چاپ مي شود نشريه اي تحليلي فرهنگي انتقادي ست که از طرف جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي با مديريت آقاي وحيد جليلي توليد مي شود.اين مجموعه که سعي در ايجاد شبکه اجتماعي بين فعّالان فرهنگي کشوردارد اکثر موضوعات خود را در راستاي باز توليد و باز خواني و احياء هنر وفرهنگ انقلابي مردمي قرار داده است.


 

7- مهر نو http://mehre-no.blogfa.com/

اين ماهنامه هم از رويش هاي تازه جبهه فرهنگي انقلاب است. رويکردي همانند مجلّه راه ولي باموضوعات عام واجتماعي دارد.اين نشريه بيشتر به دنبال ارائه سبک زندگي اجتماعي بر اساس آموزه هاي ديني است.


 

8- موعود www.mouood.org/

ماهنامه موعودرا بايد بابيش از پانزده سال انتشار بدون وقفه باسابقه ترين نشريه مهدوي دانست. اين مجلّه هم که زير نظر آقاي شفيعي سروستاني توليد و چاپ مي شود، سعي مي کند با ارائه مفهومي جهاني و عام از مهدويّت خواننده را با خود همراه کند. از ويژگي هاي بارز اين نشريّه مي توان ارائه مطالبي زياد در زمينه دشمن شناسي مهدوي و واکاوي زندگي مهدوي در عصر حاضر نام برد.


 

9- خيمهwww.kheimehnews.com

صاحب امتياز اين ماهنامه حجه الاسلام والمسلمين زائري مي باشد . اين مجلّه بيشتر به موضوعاتي حول محور فرهنگ حسيني (عليه السلام) ، عاشورا وهيئات مذهبي مي پردازد.هر چند مخاطبين اين نشريه جامعه هيئت هاي مذهبي ست ولي براي عموم قابل استفاده است.


 

10- همشهري آيه http://www.hamshahrimags.ir

اين ماهنامه از سري نشريات موسسه همشهري مي باشد، که به موضوعات مذهبي و فرهنگي مي پردازد.اين مجله هم که مدت کوتاهي ست خود رابين مجلات مذهبي جاي داده تلاش خود را بيان مطالب معرفتي و فرهنگي در سطح عام ادامه مي دهد.


 

11- خلق :http://darolhoda.net

دو ماهنامه خلق ( ضمّه خا و لام ) که وابسته به موسسه فرهنگي دار الهدي مي باشد ، اکثرا در موضوعات اخلاقي و تربيتي بحث مي کند . سعي و تلاش اين مجموعه تبيين و گسترش معارف اخلاقي به زبان ساده و همه فهم در بين اقشار مختلف جامعه است .

 


Rss Services Print  - (4 Body)  Visitor Count: 1297
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
کد امنیتی: تصویر امنیتیتغییر عکس
تصاوير برگزيده
پيشنهاد سردبير
*** ***
پوستر حديث

به مسئولين مدارس پيشنهاد مي شود از پوستر هاي اين بخش جهت چاپ و درج در تابلو هاي اطلاع رساني مدارس استفاده گردد . براي دريافت پوستر کليک کنيد

***

نشاني

تهران، ميدان بهارستان، خيابان
شهيد مصطفي خميني، خيابان
علامه شريف رضي، مدرسه
عالي شهيد مطهري،معاونت
آموزش متوسطه